Porada prawna

Każdy człowiek spotyka się z różnymi sytuacjami w życiu, podczas których pomoc adwokata może okazać się potrzebna. Nie zawsze finał danej sprawy musi odbywać się w sądzie. Kompleksowe porady prawne mogą pozwolić uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji np. finansowych. Kancelaria Adwokacka Adwokat Małgorzata Pokrywka w Kędzierzynie-Koźlu świadczy wsparcie dla Klientów szukających pomocy z zakresu prawa. Mogą Państwo je uzyskać zarówno na miejscu, jak i online. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo prawne w wielu dziedzinach.

Szeroki zakres porad prawnych

Specjalizujemy się w sprawach karnych, cywilnych oraz prawie:

  • rodzinnym i opiekuńczym,
  • pracy i ubezpieczeń społecznych,
  • administracyjnym i gospodarczym.

Oznacza to, że mogą Państwo skorzystać z pomocy prawnej w zakresie np.: rozwodów, władzy rodzicielskiej, alimentów, mobbingu lub innych problemów, w tym w pracy. Nasi adwokaci oferują także doradztwo w kwestiach spornych z ZUS-em czy związanych z uzyskaniem satysfakcjonującego odszkodowania za szkody odniesione w wypadku samochodowym, jak również w postępowaniach administracyjnych.

Podczas udzielania porad prawnych każdemu Klientowi zapewniamy indywidualną analizę problemu, z jakim przyjdzie do kancelarii. Wówczas też dopasowujemy ich formę, czyli np. przygotowujemy pisemne opinie, przeprowadzamy rozmowy czy sporządzamy projekty pism procesowych.

Porady prawne w kędzierzyn-koźlu
Jak przygotować się do spotkania w kwestii porady prawnej

Jak przygotować się do spotkania w kwestii porady prawnej?

Przed wizytą w kancelarii zaleca się przygotowanie do rozmowy. Co to dla Państwa oznacza? Podstawą do uzyskania kompleksowej porady prawnej są m.in. dokumenty. Na spotkanie należy więc zabrać wszystkie te, które mogą dotyczyć danej sprawy. Dzięki temu adwokat opierając się na rozmowie i zgromadzonych materiałach będzie mógł przedstawić możliwości i rozwiązania.

Można także zapisać sobie na kartce istotne kwestie czy fakty, które pozwolą w jasny i rzetelny sposób naświetlić prawnikowi sytuację. Doradztwo prawne nie polega tylko na monologu ze strony adwokata. Aby było skuteczne, Klient powinien zadawać pytania na temat nurtujących kwestii. Lista wątpliwości do wyjaśnienia z pewnością będzie pomocna. Dzięki temu spotkanie będzie merytoryczne i satysfakcjonujące dla obu stron.

Każdego dnia mają Państwo do czynienia z sytuacjami, które obarczone są pewnymi konsekwencjami prawnymi. Stając w obliczu problemów, można skorzystać z porady prawnej specjalistów z naszej kancelarii w Kędzierzynie-Koźlu. Rozmowa z prawnikami może pomóc uniknąć nieprzyjemnych skutków niewłaściwie podjętych decyzji.

Od porady prawnej po reprezentację w sądzie

Często efektem skorzystania z porady prawnej połączonej z analizą problemu jest decyzja Klienta, aby sprawę skierować do sądu. Nasza kancelaria zapewnia reprezentację w sporach toczących się na wokandzie. Adwokaci rzetelnie przygotowują się do każdego postępowania, by należycie wesprzeć Państwa w trudnych chwilach, które mogą być wyczerpujące pod względem emocjonalnym. Dlatego służymy naszym szerokim wsparciem. Profesjonalnie działający pełnomocnicy szczegółowo analizują daną sytuację i przejmują na siebie główny ciężar prowadzenia sprawy. Staramy się zapewnić Państwu jak największy zakres ochrony – na takim poziomie, jaki tylko jest możliwy.

Nie wszyscy Klienci wiedzą, w jaki sposób mogą dochodzić swoich roszczeń czy praw. Spotkanie z adwokatem w sprawie zasięgnięcia porady ułatwia rozwiązanie wielu problemów. Zlecenie prowadzenia postępowania kancelarii pozwala Klientowi zdać się na specjalistów, którzy odnajdują się bez problemu w przepisach i mają wieloletni doświadczenie. W naszej kancelarii wskazujemy Państwu, jakie są możliwości pomocy, proponujemy różne strategie działania i nakreślamy ich ewentualne konsekwencje.

Porady prawne umożliwiają skorzystanie z wiedzy specjalisty w danej dziedzinie prawa. Usługa doradztwa w siedzibie kancelarii lub online dedykowana jest zarówno Klientom zamieszkującym Kędzierzyn-Koźle, jak i inne miejsca w Polsce. Aby umówić spotkanie z adwokatem, można skontaktować się telefonicznie lub mailowo. Dopasowujemy się do Państwa potrzeb pod względem czasu oraz formy, w jakiej ma odbyć się rozmowa ze specjalistą. Po wstępnym nakreśleniu sytuacji podpowiadamy, jakie dokumenty wziąć ze sobą na spotkanie, by ułatwić analizę prawną problemu.